Zapisz się
na najbliższy kurs!
O naszej
szkole
Nasi Doradcy
Noszenia
System kształcenia
ClauWi

®

FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania:

 

1. Jestem mamą karmiącą. Czy mogę zabrać dziecko ze sobą na kurs?

Zachęcamy mamy karmiące do realizowania karmienia na żądanie. Jednak sprawowanie osobistej opieki nad niemowlęciem podczas kursu może być zbyt obciążające dla uczestniczki, która powinna być możliwie najbardziej skupiona na treściach kursu. Na pozostałych uczetsników szkolenia obecność słodkiego maluszka także działa rozprężająco. Dlatego konieczne będzie wsparcie dodatkowej osoby, która zajmie się maluszkiem podczas gdy jego mama będzie ćwiczyć wiązania na kursie. Taką osobą może być Tata, Babcia, Ciocia, przyjaciel rodziny... Zawsze przy sali szkoleniowej jest dostępna dodatkowa przestrzen, gdzie mogą przebywac niemowlaki z opiekunami i w razie potrzeby maja blisko do mamy. A mama do nich :)

 

2. Czy płatność za kurs można rozbić na raty?

Płatności należy dokonać w dwóch częściach - zaliczka 400 zł po zgłoszeniu, która rezerwuje miejsce na kursie, i pozostała kwota 1150 zł płatna do dwóch tygodni przed kursem. Możliwe jest jednak opłacenie kursu w terminach niestandardowych, każdorazowo jest to ustalane indywidualnie.

 

3. Czy konieczne jest ukończenie kursu zaawansowanego?

Nie. Kurs zaawansowany jest szkoleniem dla chętnych, którzy chcą w sposób usystematyzowany poszerzać swoje kompetencje. Opanowanie treści kursu podstawowego wystarcza, aby w sposób prawidłowy i satysfakcjonujący pracowac z rodzicami w charakterze doradcy noszenia

 

4. Czy doradcy mają jakieś wsparcie po kursie?

Tak. Funkcjonuje bardzo aktywna grupa wsparcia doradców, gdzie można uzyskać merytoryczną (a także emocjonalną) pomoc. Można liczyć na pomoc nie tylko po prostu doświadczonych doradców, ale także fizjoterapeutów, położnych, pediatrów którzy licznie zasilają nasze grono <3 

 

5. Dlaczego zaświadczenie o ukończeniu kursu ważne jest tylko dwa lata?

Wiedza idzie do przodu, doradca powinien być na bieżąco. Szkoła chce też mieć pewność, że rekomenduje doradców pracujących zgodnie ze standardami szkoły, znających podstawowe techniki pracy z chustą i rodzicami. To dlatego raz na dwa lata doradca jest zobligowany do wzięcia udziału w refreshu, jednodniowym spotkaniu, które pozwala odświeżyć kompetencje i wymienic doświadczenia z innymi doradcami

 

6. Jestem młodą mamą, pasjonatką noszenia. Mam spryt do wiązania, ale nie mam wiedzy dotyczącej anatomii, czy to nie przeszkoda?

To wspaniałe, że chcesz dzielić się swoją pasją z innymi młodymi mamami! Na kursie będziesz mogła zweryfikowac swoje techniki wiązania tak, aby stały sie one bardziej uniwersalne i abyś świadomie mogła je dobierać w indywidualnej pracy z rodzicami. Poznasz też w wystarczającym stopniu podstawy anatomii, a także fizjologii, rozwoju dziecka, zmian okołoporodowych w kobiecie i w rodzinie. Otrzymasz listę lektur, dzięki którym będziesz mogła poszerzyć wiedzę w tych zakresach. No i dostaniesz wsparcie grupy doradców!

 

7. Wykonuję zawód medyczny, znajomość technik wiązania chusty przyda mi się w pracy zawodowej, ale nigdy jeszcze nie dotykałam chusty. Czy dam rade nauczyć się technik wiązania przez trzy dni?

Cudownie, że chcesz wesprzeć swoich pacjentów/pacjentki chustą :) Przez trzy dni nie osiągniesz beigłosci w wiązaniu, ale poznasz mechanikę chusty, wielokrotnie wiążąc zautomatyzujesz większość ruchów, pod czujnym okiem trenera wyeliminujesz większość błędów i otrzymasz wskazówki, w jaki sposób dalej ćwiczyć, aby osiągnąć niezbędny poziom. Możesz brać udział w refreshach - nawet od razu po kursie :) możesz też uzyskac dalszą pomoc, jeśli tylko będzie potrzebna. Celem szkoły jest, aby wszyscy absolwenci byli aktywni i wierzyli w swoje siły i umiejętności, by realnie wykorzystywac je w codziennej pracy z rodzicami <3 

 

8. Chcę skorzystac z dofinansowania, czy jest taka możliwość?

Tak, firma znajguje się w Rejestrze Firm Szkoleniowych, kilka dofinansowanych kursów/szkoleń za nami :) najwazniejsze jednak - wszystkie procedury urzedowe muszą być zakończone na co najmniej tydzień przed rozpoczęciem kursu. Muszą. 

Znajdziesz nas także na:

Copyright © 2010 ClauWi - Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja euMEDIA.pl | Hosting H4Y.pl