Zapisz się
na najbliższy kurs!
O naszej
szkole
Nasi Doradcy
Noszenia
System kształcenia
ClauWi

®

Petra Wilhelm

Petra Wilhelm, założycielka i pomysłodawczyni Szkoły Noszenia ClauWi®, którą stworzyła wraz z przyjaciółką, Claudią Hahn. Cały czas czynnie działa prowadząc kursy dla Doradców Noszenia na całym świecie.

O sobie:

Swojego pierwszego syna urodzonego w roku 1987 nosiłam w NRD-owskiej chuście Dyade. Po ukończeniu kursów na Doradcę Laktacyjnego w roku 1993 noszenie zyskało dla mnie zupełnie inny wymiar. Stwierdziłam, że noszenie dziecka i karmienie piersią to dwa nierozerwalnie ze sobą związane aspekty macierzyństwa. Wtedy narodziła się we mnie chęć dzielenia się tą wiedzą z innymi rodzicami.


Moje trzecie dziecko cierpiało na syndrom KISS i nosiłam je ponad 10 godzin dziennie. Efektem tego były ogromne problemy z kręgosłupem, ból i cierpienie. Po tych doświadczeniach stwierdziłam, że muszę, a przede wszystkim chcę bliżej zająć się tematem noszenia dzieci w chustach.


Doszłam do wniosku, że w noszeniu ważne są nie tylko bliskość i bezpieczeństwo, a także właściwa pozycja dziecka. Co dzieje się z kręgosłupem dziecka? Jak do noszenia ma się kręgosłup, miednica i inne części ciała noszącej matki? Bo przecież noszenie noszeniu nierówne! Jedno pytanie rodziło kolejne...I tak udałam się na poszukiwania odpowiedzi. Liczne rozmowy z ortopedami, osteopatami, fizjoterapeutami itd. rozwiały wiele naszych wątpliwości. Stało się jasne, że noszenie może być przyjemne nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica - nie musi być związane z bólem kręgosłupa, pleców i zmęczeniem. Swoje czwarte dziecko nosiłam już bez bólu, chętnie i długo.

Dzięki tym wszystkim doświadczeniom powstała Szkoła Noszenia ClauWi®. Szkoła oczywiście nieustannie rozwija się, integruje nowe badania i odkrycia w dziedzinie noszenia dzieci będąc w stałym kontakcie ze specjalistami.
 

Znajdziesz nas także na:

Copyright © 2010 ClauWi - Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja euMEDIA.pl | Hosting H4Y.pl