Zapisz się
na najbliższy kurs!
O naszej
szkole
Nasi Doradcy
Noszenia
System kształcenia
ClauWi

®

OŚWIADCZENIE

Powrót do aktualności

OŚWIADCZENIE. Pani Angelika Pedina-Kajut ukończyła kurs podstawowy na doradcę noszenia ClauWi 17 grudnia 2017 roku, natomiast 22 grudnia po uzyskaniu informacji na temat sposobów Jej działania i sposobów udzielania porad za pośrednictwem internetu rekomendacje zostały przez Szkołę cofnięte. Pani Angelika Pedina-Kajut w poradach dotyczących postępowania w zakresie pielęgnacji niemowląt, w tym w zakresie noszenia w chustach prezentuje wyłącznie swoje opinie, ukształtowane w dużej mierze na bazie osobistych doświadczeń rodzicielskich.

Jednocześnie oświadczam, że wcześniejsza konsultacja u fizjoterapeuty nie jest warunkiem rozpoczęcia noszenia dziecka w chuście. Zachęcamy do konsultacji fizjoterapeutycznej KAŻDEGO rodzica, którego COKOLWIEK w zakresie rozwoju swojego dziecka niepokoi. Każdy zdrowy noworodek fizjologicznie układa się asymetrycznie, nie musi to wcale zwiastować przyszłych kłopotów ze zdrowiem, a rolą rodzica jest zapewnienie maluszkowi pielęgnacji, która zapewni mu harmonijny rozwój - w skład tej pielęgnacji wchodzą m.in. sposób podnoszenia i przenoszenia na rękach, pozycja podczas karmienia, miejsce odkładania dziecka, obustronna stymulacja, zapewnienie mu aktywności na stabilnym twardym podłożu, symetryczne noszenie w chuście bez pionizacji czyli w prawidłowym zgięciu, reagowanie na potrzeby dziecka, działania zmierzające do obniżenia napięcia emocjonalnego u rodzica. Doradca noszenia pracuje w osobistym kontakcie (pozainternetowym) z rodzicem uwzględniając wszystkie te aspekty ze szczególnym skupieniem na doborze wiązania adekwatnego do potrzeb i możliwości rodzica i niemowlęcia, oraz sposobie wykonania go przez rodzica i prawidłowego wypozycjonowania dziecka w konkretnym miejscu na ciele rodzica. Doradca noszenia zna etapy rozwoju dziecka i gdy podczas spotkania obserwując niemowlę w jego spontanicznej aktywności zauważy jakieś nieprawidłowości jest obowiązany zasugerowac rodzicowi wizytę kontrolną u fizjoterapeuty.

Podstawowym zadaniem chusty jest wesprzeć rodzica w trudnych początkach rodzicielstwa, gdy dziecko potrzebuje dużo być na rękach mamy lub taty, a plecy i nadgarstki bolą, podobnie jak całe niewyspane ciało. Skoro rodzic i tak cały czas ma na sobie malucha, wkładając go do chusty zadba o swoją postawę, a także zadba o pozycję dziecka, bo chusta nie zmęczy się tak jak zmęczą się rodzicielskie ręce - ułożone podczas wiązania chusty dziecko nie zmieni swojej pozycji na odgiętą, bardziej asymetryczną. Dziecko będzie spokojniejsze dzięki stabilizacji miednicy i obręczy barkowej oraz dociskowi chusty, łatwiej będzie mu się adaptować do trudnych początkowo warunków poza matczyną macicą. 

Spokojna, pozbawiona niepotrzebnych napięć i lęków, świadoma, pewna swoich kompetencji mama to najlepsze wsparcie dobrego rozwoju dziecka.

 

 

EDIT

Rekomendacja nie zostala cofnięta z racji każdorazowego zalecania wszystkim badań fizjoterapeutycznych (preferujemy indywidualne podejście do matki i jej dziecka), choc uważamy takie zalecenia za niepotrzebne i zbyt ostrożne, jakkolwiek zrozumiale w działaniu mamy chorego dziecka, która spostrzega rzeczywistość przez pryzmat swoich obaw. Dopóki takie zalecenia głosi po prostu mama chorego dziecka, wszystko jest w porządku, ale sytuacja wygląda tu inaczej, ponieważ Angelika wychodzi poza rolę mamy udzielającej dobrych rad. Główne powody cofnięcia rekomendacji to po pierwsze utrzymywanie matek szukających porad fizjoterapeutycznych w prowadzonej przez Ciebie grupie w przekonaniu, że mają do czynienia z fizjoterapeutą dziecięcym, a po drugie - podawanie się za doradcę noszenia długo przed zrobieniem kursu, a po zrobieniu kursu próby ukrycia jego terminu. Powodem utraty zaufania szkoły jest także posługiwane się przez Angelikę kilkoma profilami na fejsbuku i próba dołączenia do społeczności doradców profilem niepowiązanym z prowadzoną grupą porad fizjoterapeutycznych dla rodziców, co wydaje się być próbą ukrycia alternatywnej tożsamości internetowej. Tego typu działania podkopywac mogą zaufanie do szkoły ClauWI, jak również do profesji doradcy noszenia. Z poważaniem, Iza Banach-Kubik.

Znajdziesz nas także na:

Copyright © 2010 ClauWi - Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja euMEDIA.pl | Hosting H4Y.pl