O Nas

Szkoła noszenia ClauWi®

Szkoła Noszenia ClauWi® powstała w 1999 roku w Niemczech i była jedną z pierwszych tego typu instytucji w Europie.

ClauWi® szkoli Doradców Noszenia w kilku krajach Europy, w USA, Izraelu, Kanadzie i Australii. Dzięki stabilności i renomie Szkoła posiada ugruntowaną pozycję na rynku szkoleniowym. Z kolei liczna i dobrze wykształcona kadra trenerska gwarantuje wysoki poziom szkoleń dla Doradców Noszenia.

Podstawą i bardzo ważnym aspektem działalności ClauWi® są międzynarodowe kontakty z najlepszymi specjalistami w dziedzinie noszenia dzieci.

Wieloletnie doświadczenie Szkoły Noszenia ClauWi® gwarantuje dopracowaną w szczegółach koncepcję szkoleniową sprawdzoną podczas dziesiątek przeprowadzonych kursów. Ogromną pomocą dla Doradców są profesjonalne i obszerne materiały szkoleniowe w języku ojczystym.

Przedstawiciel Szkoły na Polskę jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00060/2017.

IZA BANACH-KUBIK

Jestem mamą trojga dzieci. Najmłodszą od urodzenia nosiłam w chuście, nadal zdarza mi się ją zamotać na plecach.
Chustowanie córki okazało się być dla mnie inspirujące nie tylko rodzicielsko. Od kiedy w 2011 roku zostałam doradcą noszenia ClauWi, profesjonalnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem z rodzicami, którzy pragną mieć dzieci blisko siebie i używają w tym celu chust lub nosideł. Ludzie, budowanie ich kompetencji, praca z nimi z chustą w tle to moja pasja.
W 2013 roku rozpoczęłam pracę trenerską w ClauWi, współprowadząc z Anną Nogajską kursy dla Doradców. Bardzo mi w tym pomogło moje wcześniejsze doświadczenie trenerskie i coachingowe – wieloletnia praca jako coach, trener, manager w korporacjach dała mi bardzo mocne podstawy.
W kwietniu 2014 roku Anna przekazała mi przedstawicielstwo na Polskę szkoły. To dla mnie wspaniała okazja do szerokiego dzielenia się wiedzą, do wspierania ludzi w ich rozwoju, a także do poszerzania własnych kompetencji. Rozwijajmy się razem.


ANNA NOGAJSKA

Mama dwójki dzieci, które nosi w miękkich nosidłach, chustach od ich urodzenia.
O sobie:
Noszenie tak mnie zafacynowało, że krótko po tym jak zaczęłam noszenie mojego synka, rozpoczęłam w tym kierunku intensywne kształcenie w Niemczech. Szybko narodziła się chęć podzielenia się z tą wiedzą z innymi rodzicami, dlatego prowadziłam i prowadzę liczne warsztaty. Cały czas miałam jednak świadomość, że w Polsce za mało jest Doradców Noszenia, tak aby rodzice  mieli szansę na szybki kontakt ze specjalistą. Naturalną konsekwencją tych przemyśleń było  otwarcie przedstawicielstwa renomowanej Szkoły Noszenia ClauWi®.
Pracując z ClauWi® postawiłam na:
10 letnie doświadczenie tej Szkoły 
ugruntowaną pozycję i renomę Szkoły (a także jej Doradców) oraz jej stabilność na rynku szkoleniowym
liczną i wykształconą międzynarodową kadrę trenerską. Obecnie Doradców szkoli 3 trenerów z Niemiec, 2 trenerów ze Szwajcarii, 6 trenerów z Francji i 2 trenerów z Polski.
międzynarodowe kontakty Szkoły z najlepszymi specjalistami w dziedzinie noszenia (ortopedzi, psycholodzy, autorzy książek badający różne aspekty noszenia itd)
międzynarodową sieć Doradców Noszenia – liczne kontakty z nimi są dla mnie nieustającą inspiracją
możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach na temat noszenia, które odbywają się w Europie – to wspaniała platforma do zdobywania nowej wiedzy i przekazywania jej polskim Doradcom Noszenia
bardzo dobrą koncepcję kształcenia Doradców sprawdzoną podczas dziesiątek przeprowadzonych kursów
bardzo profesjonalnie opracowane materiały szkoleniowe
bardzo profesjonalną wymianę doświadczeń z Petrą Wilhelm, która stale dzieli się swoją wiedzą z Doradcami Noszenia.


PETRA WILHELM

Petra Wilhelm, założycielka i pomysłodawczyni Szkoły Noszenia ClauWi®, którą stworzyła wraz z przyjaciółką, Claudią Hahn. Cały czas czynnie działa prowadząc kursy dla Doradców Noszenia na całym świecie.
O sobie:
Swojego pierwszego syna urodzonego w roku 1987 nosiłam w NRD-owskiej chuście Dyade. Po ukończeniu kursów na Doradcę Laktacyjnego w roku 1993 noszenie zyskało dla mnie zupełnie inny wymiar. Stwierdziłam, że noszenie dziecka i karmienie piersią to dwa nierozerwalnie ze sobą związane aspekty macierzyństwa. Wtedy narodziła się we mnie chęć dzielenia się tą wiedzą z innymi rodzicami.

Moje trzecie dziecko cierpiało na syndrom KISS i nosiłam je ponad 10 godzin dziennie. Efektem tego były ogromne problemy z kręgosłupem, ból i cierpienie. Po tych doświadczeniach stwierdziłam, że muszę, a przede wszystkim chcę bliżej zająć się tematem noszenia dzieci w chustach.

Doszłam do wniosku, że w noszeniu ważne są nie tylko bliskość i bezpieczeństwo, a także właściwa pozycja dziecka. Co dzieje się z kręgosłupem dziecka? Jak do noszenia ma się kręgosłup, miednica i inne części ciała noszącej matki? Bo przecież noszenie noszeniu nierówne! Jedno pytanie rodziło kolejne…I tak udałam się na poszukiwania odpowiedzi. Liczne rozmowy z ortopedami, osteopatami, fizjoterapeutami itd. rozwiały wiele naszych wątpliwości. Stało się jasne, że noszenie może być przyjemne nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica – nie musi być związane z bólem kręgosłupa, pleców i zmęczeniem. Swoje czwarte dziecko nosiłam już bez bólu, chętnie i długo.
Dzięki tym wszystkim doświadczeniom powstała Szkoła Noszenia ClauWi®. Szkoła oczywiście nieustannie rozwija się, integruje nowe badania i odkrycia w dziedzinie noszenia dzieci będąc w stałym kontakcie ze specjalistami

CELE SZKOŁY

Doradcy Noszenia
Kształcimy Doradców Noszenia, którzy profesjonalnie przekazują Rodzicom wiedzę na temat zasad prawidłowego noszenia dzieci w chustach i innych miękkich nosidłach, a także w zakresie budowy oraz rozwoju kręgosłupa i bioderek małego dziecka. Dzięki swojej gruntownej wiedzy, Doradcy Noszenia ClauWi® zachęcają Rodziców do noszenia dzieci w chustach w sposób bezpieczny i świadomy (rodzice wiedzą na co powinni zwrócić szczególną uwagę). Doradca Noszenia Clauwi® towarzyszy Rodzicom w ich drodze. Czyni to wykorzystując swoją wiedzę fachową, ze zrozumieniem, przyjaznym nastawieniem i zawsze dopasowując się do indywidualnych potrzeb danego Rodzica.
 
 Trenerzy Szkoły Noszenie ClauWi®
Kształcimy Trenerów Szkoły Noszenia ClwuWi®, którzy przekazują swoją wiedzę Doradcom Noszenia oraz personelowi fachowemu w ich języku ojczystym z uwzględnieniem uwarunkowań kulturowych i panujących w danym kraju zwyczajów.
 
Personel Fachowy/ grupy zawodowe
Zdając sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywa noszenie w wielu dziedzinach obejmujących dzieci z wyzwaniami rozwojowymi kształcimy personel fachowy: położne, pediatrów, pielęgniarki, przedszkolanki, rehabilitantów, fizjoterapeutów, masażystów itd. Kursy Doradców Noszenia ClauWi® stanowią dla tych osób logiczne i bardzo pomocne w pracy uzupełnienie kwalifikacji zawodowych.
 
Współpraca ze specjalistami
Celem Szkoły Noszenia ClauWi® jest międzynarodowa współpraca ze specjalistami, którzy w sposób pośredni oraz bezpośredni zajmują się problematyką noszenia dzieci w chustach. Efektem tej współpracy są nowe badania, odkrycia, publikacje itd.
 
Standardy noszenia
Szkołą Noszenia ClauWi® wraz ze swoimi Doradcami tworzy dobre standardy noszenia dzieci zdrowych oraz dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Szkoła wypracowuje również nowe metody dopasowując je do najnowszych badań i opracowań.
 
Propagowanie
Celem Szkoły Noszenia ClauWi® jest propagowanie idei noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich oraz idei Rodzicielstwa Bliskości na całym świecie. 
 
Integrowanie
Szkoła Noszenia ClauWI®  jest platformą do wymiany doświadczeń na temat noszenia dzieci i integruje osoby pracujące w tym obszarze.